Aoki Densetsu Shoot! Nasıl Bir Anime? (Legendary Blue Shot!)

Spor animeleri serisinden bir futbol animesi ile devam ediyoruz.

1993 yılında yayınlanmaya başlayan ve 58 serilik 1.sezonun ardından final yapan ve birde 25 dakikalık bir filmle sonlanan Aoki Densetsu Shoot! isimli animeden bahsediyorum.

Futbol animesi deyince hiç şüphesiz ki aklımıza ilk gelen anime Tsubasa’dır. Ve tartışmasız bir efsanedir kendisi. Her ne kadar bir bölümde kaleden kaleye gidildiği zamanlar olsa da heyecanla ve tutkuyla izlemişizdir kendisini.

Aoki Densetsu Shoot!’da en az Tsubasa kadar güzel bir anime. Ondan farklı olarak 1 sezonda son buluyor, bir maç en fazla 2-3 bölüm sürüyor.

Anime ağırlıklı olarak dram, romantizm kokuyor.

Sıkılmadan izlenebilecek bir anime.

Aoki Densetsu Shoot! animesinin konusu ise şöyle ;

Toshihiko Tanaka, Kenji Shiraishi ve Kazuhiro Hiramatsu ortaokulda beraber futbol oynayan süper üçlüdür. Lise maçlarını izlemeye gittikleri bir gün yeni kurulan futbol takımı olan Kakegawa’nın maçını izlerler. Kakegawa’nın 10 numarası Kubo Yoshiharu’nun oyununa hayran kalırlar ve lisede hangi okula gideceklerinin kararını o an vermiş olurlar.

Ancak liseye başladıklarında Kenji Shiraishi ve Kazuhiro Hiramatsu futbol oynamama kararı almışlardır. Toshihiko Tanaka ise onların takıma katılmasını çok istemektedir. Bu sırada ortaya çocukluk arkadaşları Kazumi Endo çıkar. Kazumi’de süper üçlüyü futbol oynarken izlemek için yanıp tutuşuyordur. Kenji Shiraishi ve Kazuhiro Hiramatsu’nun aklını çelmeye çalışır ancak başarılı olamaz.

Bu sırada futbol takımına katılmış olan Toshihiko birinci sınıfların ilk on birde oynamayacağını duymasına rağmen vazgeçmeden top toplamaya devam etmektedir. Bunu duyan Kazumi ise bir oyun yaparak 1.sınıflarla 2.sınıfların maç yapmasını sağlar. Maçın ilerleyişinde dayanamayan Kenji ve Kazuhiro’nun oyuna girmesiyle maçın gidişatı değişir ve maçın sonunda 1.sınıflarında şanslarının olabileceğini kararı alınır.

Artık takım kaptanı Kubo ile futbol oynama şansı yakalayan 1.sınıflar Kubo’nun onlara verdiği özel antrenman programı ile kendilerini geliştirmeye başlamışlardır.

Turnuvalar başladığında ilk on birde yer alan 1.sınıflar Kubo ile başarıya yelken açarlar. Ayrıca Kubo o kadar iyi bir futbolcudur ki rakipleri bile ona ayrı bir saygı duyarlar. Kubo, futbola Frankfurt’ta başlayıp oradaki yaş grubunda 10 numara formayı giymiştir ve hayalini(!) gerçekleştirmek için Japonya’ya geri dönmüştür.

Turnuvanın ilerleyen sürecinde bölgesel yarı final maçında ise zorlu mücadelede Kubo takıma canı pahasına galibiyet kazandırmıştır.

Kubo’nun ölümünden sonra büyük bir duygusal çöküşe geçen takımın kendini toparlaması ise hiç kolay olmayacaktır.

Her şeye rağmen önlerindeki sonbahar turnuvasına hazırlanması gereken takım Kubo’nun boşluğunu atlatıp ilerlemenin derdine düşmüşlerdir. Ayrıca Toshi , Kazumi ve Kazuhiro aşk üçgeninde de beklenmedik gelişmeler olacaktır.

Bu buhran içinde Kakegawa’nın bölgesel turnuvada başarıya ulaşıp ulusal turnuvaya gidip gidemeyeceği büyük bir heyecan içerisinde gelişim gösterecektir.

Serinin sonunda ise Aoki Densetsu Shoot Movie’de izlenerek anime tamamlanabilir.

Şimdiden iyi seyirler.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir