Aquasis Deluxe Resort & Spa Yorumlarım

Biraz geç olsa da bu sene yaz tatilimiz için gittiğimiz Aquasis Deluxe Resort & Spa’dan bahsetmek istedim.

Temmuz ayının son haftası Aquasis Deluxe Resort & Spa’daydık, elbette rezervasyonumuzu aylar öncesinden yaptırmıştık.

Didim’de yer alan Aquasis Deluxe Resort & Spa’ya araçla ulaşım oldukça rahat ve trafik derdi yaşamıyorsunuz. Ege kıyısında bir otel olduğu için Akdeniz’den 1-2 saat daha yakın oluyor ki bizim bu oteli seçmemizdeki en büyük etken buydu. Çünkü hanımlar Alanya yollarını bir sene daha çekmek istemediler. İyi ki de istememişler 🙂

Ben 4-5 gün Kuşadası’nda kalıp Didim’e geçtiği için kaç saate buraya geldiğimin yorumunu yapmayacağım.

Otele girdiğiniz anda kocaman bir açık otoparkı var. Çok dolu görünse de illaki boş yer buluyorsunuz, yani aracınız açıkta kalmıyor.

Bir rezervasyon yaparken deniz manzaralı ola almıştık ancak otele geldiğimizde bütün odaların dolu olduğunu öğrendik. Bu yüzden bize 1+1 Göl Evi tahsis ettiler. İlk başta resepsiyondaki bayanın bunu bize bir mükafat gibi sunması sinirlerimizi gerdi. Ancak sonra başka bir görevlinin açık açık bütün odaların dolu olması neticesinde böyle yapmak zorunda oldukları söylemesi biraz daha yumuşattı bizi. Nihayetinde gerçekleri duymak her zaman bizleri mutlu etmiştir.

Göl Evlerinde kaldığımız için otelin diğer odaları hakkında yorum yapamayacağım ancak Göl Evleri gerçekten harika yerleşimler. Dediğim gibi 1+1 odalar, balkonuna çıktığınız zaman size özel havuz var. Odalarda 2 televizyon, 2 mini bar mevcut. Ayrıca diğer havuzlara ve restauranta da düz ayak.

Otelin temizliği bizi oldukça tatmin etti. Hem odaların hemde havuzların ve çevrenin temizliği gayet iyiydi.

Yemekler gerçekten çok iyiydi, bol çeşit, kaliteli yemek ve içecekler (bütün içecekler markaydı, biralar efes, soğuklar coco-cola vs.), lezzet damak tadına oldukça uygun. Tek sıkıntı sayılabilecek şey masalardaki bir litrelik suların bazen açık olması. Nihayetinde kafasına diken olmaz ancak bazen çocuklar kafasına dikmiş olabilir. Ona dikkat etmek lazım.

Snack Bar öğle saatlerinde pizza, hamburger, pide, makarna gibi aperatiflerle şov yapıyor resmen.

Poğaçalar, pideler, pizzalar vs. gözünüzün önünde yapılarak servis ediliyor.

Dondurma işi de güzeldi. İki dondurma alanı vardı dondurma servisi de dört saat kadar uzun bir süreydi gün içerisinde. Ayrıca pastahanesi de oldukça güzeldi.

Havuzlar yeterliydi ancak şezlong bulmak bazen zor oluyordu. İki çocuk havuzu vardı ki bizim için kilit noktaydı. Çocuklar parklı çocuk havuzunda hiç sıkılmadı. Ayrıca Aqua parkı da tatmin edici düzeydeydi ama şu aqua parkların açık kalma saatleri sanırım her otelde çok kısa, ona gıcık oluyorum 🙂

Kısaca hemen her şeyiyle bizi tatmin eden bir otel oldu. Öyle çok otel deneyimimiz yok ancak gittiğimiz oteller arasında bir numaraya yerleşti Aquasis Deluxe Resort & Spa.

Gittiğimiz otelleri bir sıralamaya alacak olursam da sıralama şöyle olur :

  1. Aquasis Deluxe Resort & Spa
  2. Mukarnas Spa Resort
  3. Aydın Bey Gold Dream
  4. Vikingen Infinity Resort&Spa

Ayırca son olarak şunu söyleyeyim her zaman hafif bir rüzgar var. Özellikle plajda. Sizi pek rahatsız etmiyor ama deniz bazen hafif dalgalı olabiliyor.

Yine ayrına müşteri potansiyeli de iyi diyebiliriz. Yani Vikingen’deki magandalar bu otelde yer almıyor.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir