Bioksin(Bioxcin) İşe Yarıyor mu?

bioxcinMerhaba saçları dökülmüş veya dökülmeye başlamış veya dökülmeye meyilli arkadaşları. 😀 Şu anda internette harıl harıl bioksin(bioxcin) hakkında bilgi aradığınızı saç köklerimle hisseder gibiyim. 😀

2008 yılının Mayıs ayında uzun süre sonra saçlarıma jöle sürmüştüm ve saçlarımın baya bir seyreldiğini görmüştüm. Beni bir dert bir keder sarmıştı ki anlatamam. Çünkü üniversite yıllarımda saçlarıma jöle sürsem dahi gür görünürdü saçlarım. Artık o eski hallerinden eser bile yoktu… Bende ne yapsam ne etsem diye düşünmeye başlamıştım. Ayrıca saçlarımın neden döküldüğünüde kendi kendime sormadan duramıyordum.

Varto’ya geleli henüz 2-3 ay olmuştu ve bu süreçte saçlarım eskiye oranla baya bir seyrelmişti. Tek suçlu vardı o da Varto. 😀 İş stresi mi diyeyim, Varto’ya gelmemden kaynaklanan hava değişimimi diyeyim yoksa saçlarımı yıkadığım zaman bile kafama rahatlama hissi vermeyen Varto’nun suyumu diyeyim bilemiyorum… Ancak ortada olan tek şey benim kafa derim ve saç köklerim Varto’ya hafif geldi ve uçmaya başladı.

Bursa’ya döndüğümde bir doktora gittim ve durumu anlattım. Komple bir dökülme olduğunu söyledim. O da bana stresten, hava değişikliğinden ve sudan olabileceğini söyledi. Sanki ben bilmiyordum. 😀 Daha sonra bana bioksin(bioxcin) yazdı, Zinco yazdı ve güle güle geleceği parlak kardeş dedi.

Ben Zinco denilen ilacı kullanmadım ancak bioksin(bioxcin) kullanmaya başladım. İlk önce kara cahil olduğum için şampuanından kullanıyordum; ancak sonra araştırınca serumundan da kullanmam gerektiğini öğrendim. Bende hemen bioksin(bioxcin) serum aldım ve kullanmaya başladım.

Bioksin(bioxcin) Kullanımı :
İlk kutuyu gün aşırı olmak suretiyle kullandım serumda. Serumu akşamdan kafama sürüyordum ve ertesi gün şampuanı ile yıkıyordum.
İkinci kutuyu üç günde bir bu şekilde kullandım; ancak şampuanını benim saçlarım yağlı olduğu için hergün ya da gün aşırı kullanmaya devam ettim.
Şu anda üçüncü kutuyu kullanıyorum ve haftada bir serum yapıyorum saçlarıma. Şampuanı ise hergün veya gün aşırı olarak kullanmadan edemiyorum. 🙂

Eeee sonuçta ne mi oldu? Saçlarım ahenkle dans etmeye başladı mı? gibi soruları merak ediyorsanız açıklayayım. Hiçte öyle ahım şahım bir şekilde saçlarım çıkmadı. Hatta belkide hiç çıkmadı; ama benim için önemli olan şey o zamandan bu zamana dökülme olmadı. En azından ben bir şeyler yapıyorum diye kendimi tatmin ettim psikolojik olarak. 🙂

Zaten bioksin(bioxcin) tamamen ölmüş köklerden saçları çıkarmaz bana göre; ancak azda olsa canlı olan kökleri gaza getirebilir ve sağlam kökleri besleyerek ayakta tutar. Buda onların dökülmesini büyük ölçüde engeller. Tamamen ışıldamayan kel olma adaylarımız için bioksin(bioxcin) güzel bir tatmin aracı olabilir.

Denemesi pahalı… 😀 Benden önermesi… 😉

32 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir