“Boleyn Kızı” Filmi İzle’melisiniz

Kadınlar! İhtirasları, arzuları, tutkuları, ihanetleri, aşkları ya da aşk sandıkları, entrikaları, gözü karalıkları, delilikleri, baştan çıkarıcılıkları, yalanları ve dahası… Kısacası her an bir kadında belirebilecek duygusal tepkilerin harmanı. Kadınlar ve erkekler üzerine kraliyet gölgesinde geçen ilişkiler silsilesi. Baştan sona merak uyandıran, şaşırtan, kendine çeken, zaman zaman sinirlendiren, zaman zaman delirten bir film. İnsanın ağzını açık bırakacak olaylar. Beklenmedik hatta aklınızın ucundan geçmeyecek gelişmeler. Elbette hepsi bir kadının gözü karalığında!

İngiltere Kralı ve Kraliçesinin hizmetkarları çevresinde başlayan bir film. Medeniyetin beşiği Avrupa’da yüz yıllar önce dönen ahlaksız yaklaşımlar, sapkınlıklar.

Evli kızlarını krala seve seve sunan aile bireyleri, karısını krala sunan koca, ağlaya ağlaya kralın koynuna giden ancak sonra krala aşık olarak kocasını unutan bir kadın; Mary Boleyn (Scarlett Johansson).

Aşkı arayan, kulağına fısıldanan “Seni seviyorum”lara hemen kanan ve kendini teslim eden, hayalleri uğruna akla gelmeyecek çılgınlıklar yapabilen, erkekleri elde etmenin yolunu kısa sürede kavramış gözü kara, ahlaksız, tutkulu bir kadın; Anne Boleyn (Natalie Portman).

Her istediği kadını makamını kullanarak elde edebilen, canı sıkılınca atabilen, ahlaksız, ağzı açık bir kral; Henry Tudor (Eric Bana).

Bu üç kişinin etrafında dönen, kraliyet içerisindeki herkesi etkileyen ve içine çeken bir film. Kadınların istedikleri şeyi elde edebilmek için ne kadar fena olabileceklerini gözler önüne seren, erkeklerin cinsel açlıklarını vurgulayan, geçmişin İngiltere’sini gözler önüne seren bir şaheser.

Gerçekten sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. Tüm tutkumla öneririm hemde 10 üzerinden 8 vererek.

Ayrıca sizi dehşete düşürecek olaylara, cümlelere hazır olun. Mesela bazıları :

* Bir kadın kocasına aşıkken ağlaya ağlaya gittiği kralın koynundan nasıl krala aşık olarak çıkabilir?

* Bir erkek karısını nasıl kralın koynuna yollayabilir? Ardından karısının koynuna girmek isteyebilir?

* Bir abi, bir baba nasıl kızlarının pezevengi olabilir?

* Bir erkek nasıl baştan çıkarılır? Bir erkek nasıl kandırılır? Nasıl kadın olunur?

* Bir abi ile bir kız kardeş nasıl, nasıl, nasıl…?

Kadınlığı anlatan cümlenin kullanılması hayranlık uyandırıcı :

Kendimi vermemeliyim, vücudumun hiç bir yerine dokundurmamalıyım; çünkü bana göre kendinizi bir erkeğe vermediğiniz zaman bu erkek, bu erkeğin isteği daha da artar…

gibi pek çok farklılıkların olduğu bir filmdi…

Ah siz kadınlar yok musunuz? 😛

5 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir