Diamond no Ace 3.Sezon 1.Bölüm’den Önce

Diamond no AceDiamond no Ace 2.Sezon 51.Bölüm sonunda bitti ve Diamond no Ace 2.Sezonun sonuna geldik.

Seriyi en son Furuya’nın atış tümseğine gelmesi ile bırakmıştık ve Diamond no Ace 2.Sezon 51.Bölüm’de Furuya seri atışları ile ilk üç vurucuyu oyun dışı bırakarak Yakushi’nin en iyi vurucusu olan Raichi’ye sıra gelmeden galibiyeti Seidou takımına kazandırdı ve Seidou takımı uzun yıllar sonra Ulusalların biletini kaptı.

Maçın sonunda Miyuki’nin sakatlığı iyice nüksetti ve takım arkadaşları tarafından hastaneye götürüldü.

Bu arada pek çok sahne hızlı hızlı geçti.

Maçtan sonra Ulusallar turnuvası ve ondan önceki bir turnuvadan bahsediliyordu ve seri 3.sınıfların mezun olmasından Seidou takımının yoğun antrenmanlarına, Miyuki’nin tedavisine kadar hızlı hızlı geçti ve hangi turnuva olduğunu bilmediğim bir turnuvanın 5.günü ile başladı.

Bu hızlı ilerlemede en çok ilgimi çeken takım koçu Kataoka’nın Miyuki’ye itirafı ve 3.sınıfları övmesiydi. Böyle bir davranışın ülkemizdeki antrenörlerden geleceğine hiç inanamadım valla, neyse ki Japon ahlakı güzel bir ahlak 🙂

Başlayan turnuvada yine takımın koçu Kataoka’ydı. Evet evet takımı bırakmamıştı ve 7.devrede atış sırası Seidou’dayken oyuna Sawamura girdi ve heyecanıyla herkesi coştururken Diamond no Ace 2.Sezon son buldu.

Diamond no Ace 2.Sezon 51.Bölümün en büyük etkilerinden biride Furuya’nın atışları sonrası Sawamura’nın fena gaza gelmesi oldu.

Şimdi akıllarda Diamond no Ace 3.sezon ne zaman başlar sorusu belirdi. 🙂

Seri mangayı yakaladığı için erken final yapıldığı söyleniyor ama Diamond no Ace 3.sezonun ne zaman başlayacağı ile ilgili bir açıklama yok.

Blogumu takip etmeye devam ederseniz Diamond no Ace 3.sezon 1.bölüm yayınlandığı zaman sizlere hemen ileteceğim.

Serinin bitmesi beni çok üzdü. Her hafta heyecanla beklediğim bir animeydi, Haikyuu ile beraber o da bitti ne yazık ki 🙁

1 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir