Dövüş Kulübü Filmi İzle’melisiniz

Sanırım bundan yıllar önce televizyonda yayınlandığı zaman yarım yamalak da olsa izlemiştim Dövüş Kulübü filmini.

Her zaman adı geçer film konusu açılınca ve en izlenmesi gereken filmlerin başında sıralanır.

Bende bu kafada, bu yaşta, bu hayat görüşündeyken yeniden izlemek istedim.

İyi ki de izlemişim.

Sanırım son zamanlarda kafamı en çok kurcalayan konuların başında gelen “Tüketim Oburluğu” , “Kapitalizm” , “Sahte Mutluluklar Yaratma” , “Mutlu Olamama” gibi konuları içinde barındıran insanın yaşadığı her anı yeniden sorgulamasını ve yapılandırmasını sağlayan bir film Dövüş Kulübü.

Şu olay şöyle oldu bu olay böyle oldu diyemem ancak sosyolojik ve psikolojik açıdan insanoğlunun içinde bulunduğu durumu taaa 1999 yılında beyaz perdeye yansıtarak silkelenmemizi istemiş olan bir film.

Ancak baktığımızda insanların çokta üzerinde durduğu bir hayat görüşü olmamış ne yazık ki.

Geçtiğimiz yıllarda uygulamış olduğum “Bir Yıl Alışveriş Yapmama Orucu” mu aklıma getiren ve bu zamanlarda kafamda oluşan “Daha Minimalist Yaşamalısın!” düşüncesini pekiştiren bir baş yapıt izlemek oldukça huzur verdi.

Toplumu gözlemlediğimizde aslında hemen herkesin büyük mutsuzluk sebepleri var. Bunu da en yoğun olarak “Akıllı Telefon”larla gidermeye çalışıyorlar ve aslında daha da içe kapanıyorlar.

Dövüş Kulübünde ise bu tür yaşantıların geride bırakılması için oluşturulan “Dövüş Kulübü”nün nasıl büyük bir ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Psikolojik terapilerden, yemeden içmeden hatta seksten bile daha çok ihtiyaç duyulan bir tatmin etme aracı olarak bizlere yansıtılıyor “Dövüş Kulübü”.

Ve belki de çok haklı. Nihayetinde hepimiz kendimizi dizginlemeye çalışan hayvanlar değil miyiz?

Kısaca hayat karmaşasını daha iyi anlamak ve bir bakış açısı oluşturmak için hemen her dönemde izlenmesi gereken bir film “Dövüş Kulübü”.

Şimdiden iyi seyirler…

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir