En Kolay Valiz Hazırlama Teknikleri

Birçoğumuzun sıklıkla kullandığı valiz ve onu en akılcı ve tam kapasitesiyle kullanmak bazen oldukça çok oluyor. Özellikle kış aylarında yanımıza almamız gereken montlar, pardesular ve paltolar büyük bir alan kaplıyor. Kısıtlı valiz ağırlık hakkına sahip olmamızı da göz önünde tutulacak olursa, valiz kullanım kolaylığı hakkında bir şeyler öğrenmek çok önemlidir. İşte size hayatı ve bavul kullanmayı kolaylaştıracak ipuçları;

Öncelikle doğru katlama tekniklerini öğrenin. Yanınıza ceket, pardesu gibi daha hacimli kıyafetler alacaksanız bunları gömlek şeklinde, omuz kısımlarını üst üst gelecek şekilde iç içe katlama ya da rulo olarak katlayabilirsiniz. Bunu bavulun köşe kısmına koyabilirsiniz.

Omuzdan sıkıştırma ceketlerde en sık kullanılan katlama biçimidir, eli elinizi ceketin omuz kısımlarına içten yerleştirin. Dışa doğru katlayacak şekilde iki elinizi arkada birleştirin. Bir omuzun iç tarafı dışa gelecek şeklide diğer omuzun üzerine geçirin. Yarım ceket görüntüsü oluşturduğunuz bu katlamayı yaptığınız sırada, içine tişört veya gömlek gibi ince kumaştan üst giysilerinizi, çorap mendil gibi küçük aksesuarlarınızı da üst tarafa koyun, son olarak ceketi ikiye katlayın, ya da rulo halinde sarın.

İlk kullanacağınız ya en gerekli kıyafetinizi bavulun en üst kısmına koymuş olun, alta doğru daha sonra kullanacağınız kıyafetleriniz yer alsın.

Mümkün olduğunca birbiriyle kolay kombinlenecek parçalar alın, böylece en az kıyafetle en az yer işgal etmiş olursunuz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir