En Sık Yapılan Giyim Hataları

Giyime, tarzına, ve kıyafet seçimine önem veren birçok kadının en büyük korkusu yanlış ya da uyumsuz, rüküş bir tarz oluşturmaktır. Bundan kaçınmak aslında sanılandan çok daha kolaydır. Uzmanlar bunun birkaç basit yolunu açıkladı, ihtiyacınız olan daima göz önünde bulundurmanız gereken birkaç temel bilgi:

*Gideceğiniz yere göre giyinmek oldukça önemli. Arkadaş ortamı, bir organizasyon, bir parti, ofis ortamı tamamen uygun  bir giyim tarzı seçmeniz gereken yerlerdir. Öncelikle gideceğiniz mekan, ambians, gece veya gündüz olması gibi faktörleri mutlaka göz önünde bulundurun.

*Yaşınızın gerektirdiği şekilde giyinmeyi alışkanlık haline getirin. Eğer yaşınız 30 veya üzeri ise kamuflaj desenli parçalar ve buna benzer kıyafetlerinizi artık gardırobunuzdan çıkarmalısınız.

*Tayt giyinirken dikkat edin! Eğer bacaklarınıza güvenmiyorsanız, onu mutlaka uzun bir tunik ve ve topuklu bir çizme ile kombinlemelisiniz.

*Pantolon seçimi çok önemli. Beyaz pantolon riski sebebiyle hem ön hem arka kısmın yakışıp yakışmadığı iyice kontrol edilmelidir. Ayrıca taşlanmış ve yırtık pantolonlar da çok dikkatle seçilmesi gereken parçalardandır.

*Kaliteli görünmek için giydiğiniz kıyafetin üzerinde koca bir marka yer alması yanılgısından uzak durun. Kaliteyi reklam tabelası izlenimi yaratan marka yazısı değil, giydiğiniz kıyafetin üzerinize yakışıp yakışmadığı, kalitesi, kalıbı ve modeli belirler. Eğer doğru seçimler yaptı iseniz kaliteli gözükmek için fazladan çaba harcamanıza hiç gerek kalmayacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir