Gelinlik Seçmenin En Önemli Püf Noktaları

Gelinlik her kadın için en özel kıyafettir. Bu özel gününüzü harika geçirmek, kendinizi tanrıça gibi hissetmek ve yıllar sonra da baktığınızda hayran olacağınız bir gelinlik görmek istiyorsanız gelinliğinizi çok dikkatli seçmeniz gerekir. Bunun için öncelikle vücut tipinizi çok iyi bilmelisiniz, ya da yardım almalısınız. Vücut kusurlarınız, fazlalıklarınız ya da orantısızlık var ise birkaç küçük detayla bunları örtüp, dikkati başka yöne çekmek mümkündür. İşte bunları yapabileceğiniz çok önemli tüyolar:

Elma Tipindeki Vücutlar İçin A Kesim Gelinlik!

Vücudunuzda kalça ve bel bölgesi ölçü olarak birbirine yakınsa, fazlalık o kısımda ise üzeri V yaka, göğüs altında bir kemer olan A kesim veya helenistik denilen modelleri tercih etmelidirler.

Kum Saati Vücutlara Belden Oturtmalı Gelinlik!

Omuz ve kalçanız yakın genişlikte ve beliniz ince ise bu en avantajlı vücut tipidir, çünkü en fazla seçenek bu kişiler içindir. Belden oturtmalı aşağı kısmı genişleyerek inen gelinlikler tercih edebilirler.

Boyunuz Seçim Yaparken Çok Önemli!

Eğer boyunuz uzun ise A kesim ve balık modellerini çok rahat bir şekilde tercih edebilirisiniz. Kısa boylu iseniz mini gelinlikler veya yarım balık modeller doğru seçim olacaktır.

Kalçanız Yuvarlaksa Bu Bir Avantaj Olabilir!

Kalçanız vücudunuza göre daha genişse, omuz kısımlarında drape tercih edebilir, kalçanın genişliğini gizleyebilirsiniz.

Göğüsleri Küçük veya Büyük Olanlar İçin ise;

Drape ve işleme küçük göğüslerin yardımcısıdır. Büyük göğüsler için sırt dekoltesi, kemer veya saç aksesuarı dikkati başka yöne çekeceğinden çok işe yarayacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir