Kısa Boylu Kadınlara Giyim Önerileri

Boyunuzu daha uzun gösterecek birkaç öneride sıra, bu öneriler ile birkaç küçük hile kullanarak boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz. Fakat bunun için kıyafetlerinizi hangi parçalardan kombinleyeceğinizi bilmeniz çok önemlidir. Bu yazımızda sizin için doğru seçimler yaratacak kombin ve giyim hilelerini sunuyoruz:

*Öncelikle çok renkli kıyafetlerden uzak durun. Tek renk gövde boyunuzu yükseklikle yanılsama oluşturması sebebiyle daha uzun gösterir. Fazla sayıda farklı renk ise hem siluetinizi bozar, hem de daha tıknaz bir görüntüye yol açar.

*Topuklu ayakkabılardan vazgeçmeyin! Hemen hemen her kıyafetle kombinlenebilen ve birçok modeli bulunan topuklu ayakkabılar boyunuzu kesinlikle daha uzun gösterecektir. Eğer stiletto giyemiyorsanız dolgu topuk tercih edebilirsiniz.

*İster etek, ister şort, ister pantolon tercih ediyor olun, ama mutlaka yüksek bel tercih edin. Bu da yine tek renk kıyafet gibi optik bir yanılsama oluşturur ve bacak boyu olduğundan uzun gözükür.

*Uzun etek ve elbiseleri tercih edin! Kadınlar arasında bunun daha kısa göstereceğine dair yanılgı oluşmuştur. Fakat gerçek bunun tam tersidir. Fakat pileli elbise ve etekler yerine düz inen sütun modelleri tercih etmelisiniz.

*Pantolon seçimi çok önemli! Bol pantolon yerine, dar kesim uygun olacaktır. Çok hacmi olmayan boru paça veya İspanyol paçalı pantolonları tercih edebilirsiniz.

*Bunların dışında ince kemerler takmak ve dar kıyafetler giyinmek de daha uzun gözükmenizi sağlar.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir