Medici: Masters of Florence Nasıl Bir Dizi?

Orta Çağ Avrupa tarihini yardırmaya devam ediyoruz.

Bu sefer hemen her Orta Çağ Avrupa Tarihi dizisinde adlarını sıkça duyduğunuz Medici ailesine uzanacağız.

Medici bankasının kurucusu Giovanni Medici hiç beklenmedik bir anda ölmüştür ve bankanın bütün hakları oğlu Cosimo de’Medici’ye kalmıştır.

Ailenin ve bankanın başına geçen Cosimo’yu artık büyük bir sorumluluk beklemektedir. Bu sorumluluğun yanı sıra Cosimo’nun omuzlarında ayrı bir yük vardır.

Bu yükte babasının aslında ölmüş değil öldürülmüş olduğunu bilmesidir.

Bir yandan ailesinin itibarını koruyup bankayı güçlendirmeye çalışan Cosimo bir yandan da babasının katilinin izini sürmektedir.

Tüccarlıktan soyluluğa yükselen Medici ailesinin bu sınıf atlama serüvenine karşı çıkan pek çok soylu İtalyan ailesi de bulunmaktadır ve bunların başında da Albizzi Ailesi gelmektedir.

Floransa’nın zor dönemlerinde krallığın güçlenmesi için mücadele eden Casimo aynı zamanda da Albizzi ailesinin kendilerine karşı olan nefretiyle de mücadele etmektedir.

Meclisteki koltuk kavgaları, ülkenin ekonomik sıkıntılarında ailelerini korumaya çalışan soyluların entrikaları, Papa’nın soylu aileler üzerindeki etkileri, İtalya krallıklarının iç çekişmeleri eşliğinde 15.yy. İtalya’sına ışık tutan hoş bir dizi Medici: Masters of Florence.

Avrupa Tarihine merak duyuyorsanız izlemeniz gereken bir sezon sekiz bölümlük kısa ama etkili ve bağlayıcılığı yüksek olan bir dizi Medici: Masters of Florence

Şimdiden iyi seyirler…

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir