One Outs Nasıl Bir Anime?

Yine spor animeleri kategorisinden bir beysbol animesi ile sizlerleyim.

Ancak bu sefer Major ya da Diamond no Ace’den farklı tarzda bir beysbol animesiyle baş başayız.

One Outs uzun serili bir bir oyunun 1-2 bölüm sürdüğü spor animelerinden farklı olarak daha seri ilerleyen ve beysbolun daha çok psikolojik ve taktiksel savaşının üzerinde duran bir anime.

Ünlü beysbol oyuncusu Hiromichi Kojima sezon öncesi antrenmanını geçirirken atıcısı sakatlanır. Bu vesile üzerine de bir şekilde Amerikan askerlerinin oynadığı bir beysbol oyunu olan One Outs oynayan oyunculardan Toua Tokuchi ile karşılaşır. Ardından bir şekilde Toua Tokuchi’yi takımına alır.

Tokuchi’nin birden profesyonel olması hem takım arkadaşlarını hemde kulüp sahibini rahatsız eder ancak Kojima’nın hatırı büyüktür.

Tokuchi sözleşme imzalarken ise kulüp sahibinin tavırlarıyla şekillen ortamda Tokuchi kendi bir sözleşme önerir ve kazanacağı yer oyun dışı için 5 milyon yen alacağını, vereceği her sayı içinde 50 milyon yer vereceğini söyler.

Bu teklifle mest olan kulüp sahibi hemen teklifi kabul eder.

Hiçbir maç deneyimi olmayan Tokuchi ise herkesi şaşırtarak harika oyunlar ortaya çıkarır.

Bunun üzerine kulüp başkanı da sözleşme şartlarını kendi lehine yeniler.

Bu dakikadan sonra bizi Tokuchi’nin şeytani oyun zekası, kumarbazlığı ve beysbol yeteneğinin uç noktaları beklemektedir.

Hem kendi oyununu, hem takım arkadaşlarını, hemde rakibin oyun anlayışını her dakika kontrol altına alarak bu büyük iddiayı kazanmanın peşine düşer.

Pek çok spor anime severi açısından ilk onda yer alan One Outs kısaca böyle bir anime. Hem de gerçekten kısa ve 25 bölümde bitiyor.

Benim için ise beni çok etkilemeyen, kendine bağlamayan bir anime oldu ancak Tokuchi’nin zekasına şapka çıkarmamak elde değil.

1 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir