Uzay Yolcuları İzle’nir

Gelecek geliyor.

Artık şu mahvettiğimiz Dünya’dan kaçıp yeni gezegenlere yerleşme oralarda hayat kurma ütopyası gerçekleşiyor.

Bu amaçla yer yüzünden Homestead II isimli koloniye gönderilen Avalon isimli uzay gemisi 120 yıl sürecek yolculuğuna başlıyor. Avalon’da 5000 yolcu 268 kadarda mürettebat yer alıyor ve hepsi bu yolculuk için derin bir uykuda.

Yani Avalon tamamen otomatik pilot ayarında ilerliyor ve önüne çıkan bütün cisimleri koruma kalkanı, savunma mekanizmaları ile  yok ediyor.

Elbette her şey kusursuz insanların kusursuz olarak inşa ettiklerini düşündükleri Avalon için yolunda gitmiyor.

Uyku kapsüllerinden biri uzay gemisinde meydana gelen bir arıza sebebiyle açılıyor ve Jim Preston (Chris Pratt) uyanması gereken zaman diliminden tam 90 yıl önce uyanıyor.

Uyandıktan sonra ise asıl kabus başlıyor. Çünkü yer yüzü ile iletişimi yok, ona yardım edecek bir canlı yok, yok da yok.

Bir sene boyunca gemide kurtulma yolları arayan Jim uyku kapsüllerinin oradan geçerken uyuyan güzel Aurora Lane (Jennifer Lawrence) ‘nin prensi olmayı hayal ediyor. Uzun süre bu düşüncesi ile mücadele eden Jim bir süre sonra dayanamayarak Aurora’yı uyandırıyor.

Artık ölüme giden bu yolculukta bir yol arkadaşı vardır ancak her şey planladığı gibi gitmeyecektir çünkü uzay gemisinde aksilikler art arda gelmeye başlar, Aurora ise onu uyandıranın Jim olduğunu android barmen Arthur’dan öğrenir ve Jim için iki büyük savaş başlar.

Uzay mekiğinde meydana gelen sıkıntılardan ötürü büyük bir gerilimin ve aksiyonun kol gezdiği mekanda aşkın en uç noktalarını, yalanları, gerçekleri, vazgeçmeleri, sırları, itirafları, insanın kendisiyle çelişkilerini en ince ayrıntılarına kadar hissediyoruz.

Başından sonuna kadar sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film Uzay Yolcuları filmi.

Bence hiç tereddüt etmeden biletinizi alıp, 3D gözlüklerinizi takıp izleyin 🙂

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir